PlayStation 5'in oyun kolu DualSense tanıtıldı!

PlayStation 5'in oyun kolu DualSense tanıtıldı!

PlayStation 5'in oyun kolu DualSense tanıtıldı!

19/06/2019

Japon teknoloji devi 'nin yeni oyun konsolu  5 merakla bekleniyor. Sony bir süre önce 'in resmi duyurusunu yapmış ve bazı detaylardan bahsetmişti. Ancak konsolun nasıl bir tasarımda olduğu ve tam olarak özellikleri halen bilinmiyor. Bununla birlike sürpriz yaşandı ve PS5'in kontrolcüsü veya bilinen adıyla gamepad'i  ortaya çıktı. Yeni gamepad DualSense'in özellikleri nedir?  ne zaman çıkacak? PS5'in fiyatı ne olacak? İşte merak edilen soruların cevapları...

PS5'in kontrolcüsü DualSense tasarım olarak DualShock'a benziyor, tabii ki arada biraz farklılıklar var. DualShock'ta yuvarlak tasarım yer alırken, DualSense ise biraz daha keskin hatlara ev sahipliği yapıyor. Sony'nin en yetkili isimlerinden biri Hideaki Nishino yaptığı açıklamada L2 ve R2 tetik düğmelerinin hissiyatını iyice iyileştirdiklerini belirtti. Nishino'nun iddiasına göre oyuncular tetik düğmelerine dokunduğu zaman, ok atmaya hazırlanan bir kişi gibi yay germe hissiyatı yaşayacaklarını belirtti.

Tabii ki gamepad hakkındaki detaylar bu kadarla sınırlı değil. Yeni gamepad'de yenilenmiş dokunsal geribildirim özelliği yani asıl adıyla haptic feedback yer alıyor. DualSense'in DualShock'a göre daha hafif olduğu ve daha uzun kullanım süresi sunduğu da belirtiliyor. Yeni gamepad'de tabii ki USB-C girişi yer alıyor.

PLAYSTATION 5 NE ZAMAN ÇIKACAK? FİYATI NEDİR?

Geçtiğimiz aylarda PlayStation 5'in (PS5) 2020'nin sonunda satışa çıkacağını açıklayan Sony'nin yeni modelinin fiyatının ne kadar olacağı bir süredir merakla bekleniyor.

Sony, yaptığı açıklama ile ürünün fiyatı hakkında net ifadeler kullanmasa da PlayStation 5'in fiyatı hakkında önemli bir ipucu verdi. Şirket PS5'in 399 dolardan satışa çıkmasının gerçekçi olmadığını açıkladı. Bu açıklama sonrası PS5'in 400 dolar üzerinde etiket fiyatına sahip olacağı tahmin edilmeye başlandı.


Yorum ekle